2015 National Geographic Fotoğraf Yarışması

Kısa Saç Modasında İlham Alabileceğiniz 10 Ünlü

Yaratıcı Tasarımlarla Yapılmış İlginç Küpe Modelleri

İstenmeyen Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur?

Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Makyaj Eylül 26, 2016
87 Okunma

Kendini daha iyi hissetmek ve hayatındaki tüm bireylere daha iyi bir şekilde görünmek isteyen kadınlar, bu isteklerinden dolayı neredeyse her ortama gireceklerinde makyaj yapmaktadırlar. Gidilecek ortama göre karar verilen kıyafetler ve bu kıyafetlere göre yapılan makyajlar, kadınlarımızı çok şık gösterirken, zaman zaman yapılan makyaj hataları ise her şeyi alt üst edebilmektedir. Kullanılacak olan makyaj malzemelerinin az ya da çok mu, nasıl sürüleceği, hangi ürün ile hangi ürünün kullanılmayacağı gibi birçok konuda hazırladığımız tavsiyelerimizi okuduktan sonra, en küçük makyaj hatalarından bile kaçınacaksınız. İşte en çok yapılan makyaj hataları:

  • Makyaj esnasında en çok dikkat edilen bölge, göz çevresidir. Gözlerinizi daha belirgin hale getirmek ve dikkat çekici yapmak için tercih ettiğiniz bu makyajda, en sık yapılan hata maskara kullanımında olmaktadır. Üst kirpiklere sürülen maskara ile, kirpiklerin daha dolgun görünmesi için birkaç kat sürülmektedir. Bu hem estetik hem de hata açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Fakat konu alt kirpikleriniz olduğu zaman, ne kadar çok maskara kullanırsanız o kadar çok hata yapmışsınız demektir. Çünkü fazladan kullanılan maskara, kırışıklıklarınızı daha da belli edecektir.
  • Yüz çevresine yapılacak makyajların olmazsa olmazı diyebileceğimiz kapatıcılar ve fondötenler, doğru renkte tercih edilmediği zaman tüm yüz çevrenizi olumsuz etkilemektedir. Doğru tonların tercihi yapıldıktan sonra kullanılacak ürün miktarı da doğru tercih edilmelidir. Fazla miktarda kullanacağınız ürünler hem sizleri yaşınızdan daha büyük gösterecek hem de gözeneklerinizin kapanmasına neden olacak.
  • Ruj seçimleriniz sırasında dudaklarınızın inceliğini her zaman dikkate almanız gerekmektedir. Eğer ince bir dudak yapınız bulunuyor ve buna rağmen bilinçsiz bir şekilde koyu renkler tercih ediyorsanız yine hata yaptınız. Çünkü koyu renkteki rujlar, dudaklarınızı daha ince gösterecektir.
  • Yanlış sürüldüğü zaman çoğu zaman gülünç bir hale getiren farlar, kesinlikle tüm göz kapağına hakim olacak şekilde sürülmemelidir. Bunun yerine göz kapaklarınızın dış kısımlarına çok az miktarda sürmeniz gerekmektedir.
  • İçinde bulunduğumuz dönemde, kaşlarda yapılan makyaj çalışmalarına da çok özen gösterilmektedir. Kalın kaş modası için yapılan bu çalışmalarda, eğer kaşlarınıza koyu renkteki bir kaş kalemi ile makyaj yaparsanız, kaşlarınız istediğiniz seviyeye gelebilir. Fakat çok miktarda ürün kullanımı sizleri son derece bakımsız gösterecektir.
  • Makyaj hatalarında en sık rastlanan durumlardan olan ve sizlere hatanızı düzeltmeniz için son tavsiyelerimizi vereceğimiz konu, pudralardır. Kapatıcılar ile cildinizin kusurlarını saklarken, pudra kullanımını kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Çünkü pudra kullanımı ile cildiniz pürüzsüz bir gözünüm kazanırken, bir yandan da makyajınızı sabit bir hale getirecektir.

Makyaj hatalarına düşmemek ve her zaman kusursuz bir görünüme sahip olmak bu 6 maddenin ardından imkansız olmaktan çıkacaktır. Bu kuralları uyguladığınızda, kendi hatalarınızın da farkına varmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı makalemizde eyeliner, göz ve göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
82 Okunma
Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Eylül 22, 2016
91 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
80 Okunma
Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Eylül 3, 2016
414 Okunma
Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Ekim 9, 2015
279 Okunma