Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kilo Nasıl Verilmez? Nerede Hata Yapıyoruz Da Kilo Veremiyoruz?

Dekorasyonda Renk Kullanımı Nasıl Olmalı?

2016 Gelinlik Modelleri – Martina Liana

Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Makyaj Eylül 27, 2016
98 Okunma

Makyajlar sırasında yanaklarınıza sürdüğünüz ve belki de yaptığınız makyajın kendisine gelmesi için çok önemli bir malzeme olan allık, en çok hata yapılan konulardan birisini ortaya çıkarmaktadır. Allıklar, makyaj malzemeleri içerisinde belki de en fazla renk seçeneğinin bulunduğu ürünlerdendir. Renk seçeneklerinin yanı sıra sıkıştırılmış, toz, krem ya da stik isimleri ile allık çeşitleri de bulunmaktadır. Bu allıkların hangisini kullanıyor olursanız olun, yüz tipinize uygun şekilde sürüş sağlayamazsanız, çok büyük bir hata yapmış olursunuz.
Öncelikle bilinmelidir ki allıklar elmacık kemiklerinin hemen üzerine sürülmelidir. Çünkü bu bölge yüz çevrenizin en yüksek kısmıdır. Miktarı ayarlamakta zorluk çekiyorsanız, tek yapmanız gereken fırçanıza çok miktarda alsanız bile hafif dokunuşlar yapmak olacaktır. Yüz tipinize uygun şekilde süreceğinizin allık ile birlikte, ciddi bir değişime de girmiş olacaksınız. Eğer yüz tipine göre en uygun allığın nasıl sürüleceğini bilmiyorsanız, şu maddelere dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

  • Yüz tiplerinden ilki olan oval yüzlü kişiler, allık kullanımlarını tam olarak elmacık kemiklerinin üzerine yapmalı ve kesinlikle bu bölgenin dışına sürmemelidirler. Eğer elmacık kemiğinizi daha belirgin bir hale getirmek istiyor ve makyajınıza da bu şekilde yön verecekseniz, elmacık kemiğinizin alt kısımlarına biraz daha yoğun şekilde allık sürebilirsiniz.
  • Uzun bir yüz yapısına sahipseniz, allık kullanımlarınızı biraz daha farklı yapacaksınız. Bu yüz yapısındaki kişiler allıklarını elmacık kemiklerine sürerken, kulak kısımlarına doğru uzantılı bir şekilde sürmelidirler. Bu sizlerin yüzünü hem estetik hem de çok belirgin yapacaktır. Eğer elmacık kemiğinizi sizler de ortaya çıkarmak istiyorsanız, allık sürüş tarzınızı c şekline benzeterek uzatmalısınız.
  • Kare yüz şeklinde olan kişiler, uzun yüz yapısındaki kişiler gibi elmacık kemiğinden kulaklara doğru uzantılı halde sürmeli ve allık miktarı kulaklara yaklaştıkça azalmalıdır.
  • Son yüz şekli de yuvarlaktır. Bu yüz şeklindeki kişiler elmacık kemiklerinden şakaklara doğru sürüş yapmalıdırlar.

Bu kuralları dilediğiniz her allık modeli ve renginde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Uygulamanız ile birlikte daha güzel sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Önemli Makyaj Hataları Nelerdir? başlıklı makalemizde Makyaj hataları, makyaj tüyoları ve önemli makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Eylül 26, 2016
87 Okunma
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
82 Okunma
Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Eylül 22, 2016
91 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
80 Okunma
Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Eylül 3, 2016
414 Okunma
Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Ekim 9, 2015
279 Okunma