Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

Diyet Yaparken Motivasyonunuzu Nasıl Arttırabilirsiniz?

Kendi Topuzunu Kendin Yap

2016 Deri Ceket Modelleri

Düğün Öncesinde Zayıflamak İçin Öneriler

Sağlık Eylül 15, 2016
97 Okunma

Daha çok küçük yaşlardayken, birçok genç kız evleneceği günün hayalini kurmaya başlamıştır. İlerleyen dönemlerde de tanışmış oldukları ve hayatlarının geri kalanını beraber geçirmek üzere anlaştıkları kişi ile yapacakları düğün hazırlıkları başlayacaktır. Her şey güzel giderken, gelinlik seçimi yapacağınız sırada birçoğunuzun başından aşağıya kaynar sular dökülebilir. Çünkü hazır gıda tüketimi ya da düzensiz beslenmeden dolayı almış olduğunuz kilolar, istediğiniz gelinliğe girmenizin önünde bir engel olacaktır. Sadece gelinlik açısından değil, yıllar sonra bile düğün resimlerinize baktığınızda kilolu bir halde kendinizi görmek istemeyeceksinizdir. Bundan dolayı sıkı bir rejime gitmeniz gerekmektedir. Düğün öncesinde fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için, son derece önemli tavsiyelerimizin yer aldığı yazımız ile, düğününüze istediğiniz gelinlik ve görüntü ile gidebileceksiniz.

  • Öncelikli olarak kararınızı verdiyseniz hemen uygulamaya başlayın ve ne kadar süreniz kaldığını hesaplayın. Düğününüze kadar olan dönem için her hafta 0,5 ya da 1 kg’dan kurtulabileceğiniz bir hedef koymalısınız.
  • Hedefinizi belirledikten sonra uygulamaya başlarken, her gün tartınmalısınız. Çünkü bu sayede, geçtiğiniz günde tüketmiş olduğunuz besinlerin size kilo aldırıp aldırmadığını görebilecek, bu sayede de besin tercihlerinizi daha kolay bir şekilde belirleyebileceksiniz.
  • Eğer hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, hayatınızdan tamamen işlenmiş besinleri çıkarmanız gerekmektedir. Bunun yerine de meyve, tam tahıllı ürünler, hayvansal gıdalar ve taze sebze tüketiminizi artırabilirsiniz.
  • Diyetlerinizden daha verimli sonuçlar alabilmek adına her şeyden önce su tüketiminizi artırmanız gerekmektedir. Çünkü su tüketimi ile birlikte vücudunuzda bulunan organların tamamı kendi ihtiyaçlarını karşılar ve tam performans ile çalışırlar. Ayrıca vücudunuzda bulunan toksin ve ödemlerden kurtulmanın da en etkili yolu su tüketimidir. Unutulmamalıdır ki, kilolu görünmenizde toksin ve ödemin de büyük bir etkisi vardır.
  • Diyetinize devam ederken profesyonel kişilerden yardım alarak sıkılaştırma egzersizleri yapabilirsiniz. Özellikle straplez gelinlik giyecek olan kişilerin kollarını çok iyi bir şekilde şekillendirmesi gerekmektedir. Bunun için de bir spor salonuna kayıt yaptırmanız, atacağınız en doğru adımlardan bir tanesi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yemeliyiz? başlıklı makalemizde beslenme, cilt bakımı ve cilt güzelliği beslenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır

Haziran 27, 2016
247 Okunma
Çiftlerin Boşanmasında 10 Büyük Neden

Çiftlerin Boşanmasında 10 Büyük Neden

Kasım 18, 2015
198 Okunma
Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Ekim 9, 2015
290 Okunma
Ne Kadar Havalısın?

Ne Kadar Havalısın?

Ekim 17, 2015
942 Okunma
Kuzu Kaburga Dolması Tarifi

Kuzu Kaburga Dolması Tarifi

Haziran 25, 2016
186 Okunma
Kendi Topuzunu Kendin Yap

Kendi Topuzunu Kendin Yap

Ekim 8, 2015
568 Okunma