Yeni Tasarım Modern Kitaplık Modelleri

Dünyada Bir Çok Kişide Bulunan Enteresan Fobiler

Düğün Öncesinde Zayıflamak İçin Öneriler

Modaya Uygun Giyinebilmek için Öneriler

Diyet Yaparken Motivasyonunuzu Nasıl Arttırabilirsiniz?

Beslenme & Diyet Eylül 23, 2016
120 Okunma

Yapılan diyete devam edebilmek, diyet yapmaya karar vermekten daha zor bir durumdur. Çünkü diyet esnasında kişinin kararlılığını etkileyecek birçok durum meydana gelebilmektedir. Yapılan onca diyet ya da egzersize rağmen kilo veremeyen, bundan dolayı da ümitsizliğe kapılan birçok kişi vardır. Kişilerin diyet programını uygulamak ve bu programdan en iyi sonuçları elde edebilmeleri açısından, motivasyonlarını her zaman yüksek tutmaları gerekmektedir. Her şeyden önce şuanki kilonuzu ve ne kadar kilo vermeniz gerektiğini bir kağıda yazarak, evinizin mutfak bölümüne yapıştırabilirsiniz. Eğer yapmış olduğunuz diyet programından beklediğiniz sonuçları alamıyorsanız da hiçbir şekilde ümitsizliğe kapılmamalısınız. Çünkü unutmamak gerekir ki, her diyet sizin için uygun olmayabilir. Bundan dolayı bir profesyonelden yardım almalısınız.
Kararlılığınızı koruyabilmek için hedeflerinize ulaşmak kadar, bu hedefleri devam ettirmek de önemlidir. Gün içerisinde yarım saatlik bir egzersiz sizin hedefiniz ise, bu hedefe ulaşmaktan çok bunun üzerine ne kadar daha egzersiz yapabildiğiniz ile ilgilenmelisiniz. Bireylerin motivasyon kaybı yaşamalarının en büyük nedenlerinden birisi de gün içerisinde yaptıkları küçük kaçamaklardır. Diyet programında olmayan ürünler içerisinden bir tane yenildiğinde bir şey olmayacağı ya da biraz daha fazla egzersiz yapılarak bu durumun ortadan kaldırılacağı düşüncesi yanlıştır. Gün içinde zarar vermeyeceğini düşünerek yediğimiz bütün besinler, şuan bizlerin kilolu yapıda olmasına neden olmuştur. Eğer yaptığınız diyetlerden ya da fazla kilolarınızdan kurtulmak adına egzersiz yapıyorsanız, sizi olumsuz yönde etkileyecek tüm düşüncelerden uzaklaşmalısınız. Duymuş olduğunuz eleştirilere moral bozmak yerine bu eleştirileri enerjiye çevirerek diyet ve egzersizlerinize dört elle sarılmalısınız. Unutmamalısınız ki, fazla kilolarınız da onun etkileri de tamamen sizlere aittir. Siz karar verdiniz ve önemli olan da budur. Motivasyonunuzu sağlamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey kendinizi sevmek ve inanmaktır.

Bir önceki yazımız olan Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yemelisiniz, Ne Yememelisiniz? başlıklı makalemizde sivilce beslenmesi, sivilce çıkmasın ve sivilcelerden kurtulmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir