Türk Erkeklerinin Standart Ortalaması

Kısa Saç Modasında İlham Alabileceğiniz 10 Ünlü

Modaya Uygun Giyinebilmek için Öneriler

Sağlıklı ve Daha Genç Görünen Bir Cilt İçin 5 Basit Öneri

Diyet Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Diyetle ilgili tavsiyeler…

Beslenme & Diyet Eylül 13, 2016
72 Okunma

Son dönemlerin en büyük sağlık problemlerinin başında obezite ve fazla kilolar gelmektedir. Kişilerin görünümlerinin yanı sıra sağlıklarını da ciddi bir şekilde etkileyen bu problem adına, çok önemli adımlar atılmıştır. Kurulan dernekler ya da yapılan etkinlikler ile kişilerin beslenme alışkanlıklarının ne yönde değiştirilmesi ve kilo verme esnasında ne tür bir diyet yapılması gerektiği hakkında kişiler aydınlatılmaktadır. Eğer sizler de fazla kilolarınızdan şikayet ediyor ve çok daha sağlıklı bir bedene sahip olmak istiyorsanız, diyetleriniz esnasında şu noktalara dikkat etmelisiniz.

  • Diyete başlayan her birey, sık tuvalete çıkmak ile kilo vermenin hızlanacağını düşünmekte ve bunun için de bağırsakları hızlandıran besinler hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bunun için de sıcak su tüketimi kişilerin yapmış olduğu ilk tercihtir. Sıcak su kesinlikle hızlı kilo verdirici bir etki yapmayacaktır. Fakat kabızlık gibi bir problem ile karşı karşıya kalırsanız, bu durumda ılık bir suyun içerisinde 3 adet kuru kayısı atarak tüketebilirsiniz.
  • Eğer vücudunuzda bulunan fazla kilolar ve oluşmuş olan ödemlerden kurtulmayı hızlandırmak istiyorsanız, su tüketiminizi artırmalı ve gün içerisinde en az 2,5 litre su tüketmelisiniz. Su vücudun oksijen ihtiyacını karşılarken, toksinlerin atılmasında da ciddi oranda etki yapmaktadır.
  • Hazır gıdalardan kaçınmanız gerekmektedir. Özellikle fast food olarak adlandırılan besinler, sizlere yüksek oranda kalori verdiğinden dolayı kilo verme süreciniz durabilecektir. Bunun yerine daha az yağ bulunan besinler ile sebze tüketimine gidebilirsiniz.
  • Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de öğünlerinizdir. Hiçbir şekilde öğünlerinizi atlamamalısınız. Gün içerisinde 3 ana öğüne ek olarak acıkma durumlarında da bir ya da iki kez ara öğün yapabilirsiniz.
  • Besinlerinizi tüketirken porsiyonlarınızı biraz daha azaltma yoluna gitmelisiniz.
  • Gün içerisinde kesinlikle protein tüketiminizi kontrol altında tutmalısınız. Eğer gerekli protein tüketimi yapmazsanız, vücudunuzda bulunan kas kütlelerinde azalış meydana gelecektir. Bu da sizleri güçsüz bir hale getirecektir.
  • Akşam yemeklerinizi çok geç saatlere bırakmamalı ve uyumadan 4 ya da 5 saat önce yemek yemeye son vermeniz gerekmektedir. Buna ek olarak akşamları yapacağınız hafif tempolu yürüyüşler de kilo vermenizi hızlandıracaktır.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
2016 Signore Maison Gelinlik Modelleri

2016 Signore Maison Gelinlik Modelleri

Kasım 4, 2015
177 Okunma
Kendi Topuzunu Kendin Yap

Kendi Topuzunu Kendin Yap

Ekim 8, 2015
587 Okunma
Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır

Haziran 27, 2016
261 Okunma
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
96 Okunma
Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

Eylül 29, 2016
167 Okunma
Modaya Uygun Giyinebilmek için Öneriler

Modaya Uygun Giyinebilmek için Öneriler

Eylül 4, 2016
108 Okunma
Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Gıdalar

Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Gıdalar

Haziran 24, 2016
104 Okunma