Saçlarımın Daha Çabuk Uzaması İçin Ne Yapabilirim?

2016 Yaz Sezonunun En Tarz Klutch Gece Çantaları

Bebek Gibi Bir Cilt İçin 5 Ayrı Bakım Maskesi

Hatay Usulü Tepside Et

Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj Eylül 25, 2016
123 Okunma

Bir bayan, hiçbir şekilde makyaj yapmadan, bulunduğu konumun yakınındaki yere bile gitmemektedir. Acil bir işlem olsa bile yapılacak olan küçük göz makyajları ile, bu yolculuk tamamlanacaktır. Göz makyajının günlük hayattaki önemini çok iyi bilen kadınların her zaman hayalleri arasında kusursuz gözler gelmektedir. Çevrelerinde gördükleri bazı makyajlara imrenerek bakan kadınlar, göz çevresini nasıl daha güzel göstereceklerini ya da sade bir makyaj ile nasıl daha güzel görünebileceklerini araştırmaktadırlar. Erkeklerin de son derece dikkat ettikleri göz makyajlarında, kadınlarımıza faydalı olabilecek bilgileri bu yazımızda okuyacak ve uygulama aşamasına gelince kusursuz sonuçlar ile kendinizi tekrar seveceksiniz.

  • Öncelikli olarak kusursuz bir göz makyajını amaçlıyorsanız, bu işleme kaşlarınızdan başlamanız gerekmektedir. Çünkü kaşlarınızın daha belirgin bir şekilde olacağı makyajlarda, yüzünüzün şeklinin daha ortaya çıktığını göreceksiniz. Kaşların daha belirgin olduğu zamanlarda simetrik bir yüz çevresine sahip olurken, yüzünüzün daha geniş ya da kaşta yapacağınız düzenlemeler ile daha dar olabildiğini göreceksiniz. Bu sebepten dolayı, kaşlar göz bölgesi açısından son derece önemlidir.
  • Gözlerinizi daha ön plana çıkarmak ve parlak şekilde olmasını istiyorsanız da bunun için ihtiyacınız olan tek şey beyaz renkte bir göz kalemidir. Bu göz kalemini gözlerinizin iç kısımları ile kirpiklerinizin dip kısımlarına uygulamalısınız. Ardından gözlerinizin daha canlı ve dikkat çekici olduğunu göreceksiniz.
  • Daha estetik bir göz makyajı hedefliyorsanız da renk açısından inciyi andıran bir göz farı tercih edebilirsiniz. Aldığınız bu far ile, göz kapaklarınızın iç köşelerine, göz kapaklarınızın tam merkez noktasına ve kaç kemiğinize uygulama yapmanızın ardından, cildinizin daha parlak göründüğünü farkedeceksiniz.
  • Göz makyajınızın ardından gözlerinizi belirgin yapmanızın yanı sıra biraz da iri durmasını istiyorsanız, kirpiklerinizi kıvırmanızın ardından az miktarda maskara uygulayabilirsiniz.
  • Yapacağınız en küçük bir makyaj hatasının daha dikkat çekici olacağı göz bölgenizde, göz renginize uygun far alımına da dikkat etmelisiniz. Gözlerinizin rengi mavi, yeşil ya da kahverengi ise mavi göz farı sizlere daha çok yakışacaktır.

Birçok kadın göz renginden dolayı far seçimlerinde hep koyu renkleri tercih etmektedir. Fakat bu durumdan kesinlikle kaçınılmalıdır. Tercih edilecek olan göz farlarının renkli olması durumunda, hem göz çevrenizin parlak hem de daha belirgin olmasını sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı size yakışan ve göz renginiz ile eş değer olan ürünlerin beraberinde, biraz daha canlı renklerde göz farları alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Makyaj, makyaj fırçası ve makyaj fırçası temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Eylül 27, 2016
118 Okunma
Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Eylül 26, 2016
112 Okunma
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
96 Okunma
Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Eylül 22, 2016
106 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
109 Okunma
Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Eylül 3, 2016
423 Okunma
Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Ekim 9, 2015
304 Okunma