Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Geçmişte Cadılar Bayramının Daha Korkunç Olduğunun 14 Kanıtı

Erkekler Aslında Ne Der?

2016 Gelinlik Modelleri

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Makyaj Eylül 3, 2016
423 Okunma

Eğer sizin de makyaj yapma zamanınız geldiyse bunun için de kendinizi eğlenceli bir alışverişin içerisine atmak istiyorsanız, acele etmeden doğru ürünlere karar vermeniz gerekmektedir. Ürün seçimlerinizi yapabilmek için de ilk olarak cilt tipinizi ve cildinizin içeriğinde bulunan nem miktarına göre hangi yapıda olduğunu anlamanız gerekmektedir. İlk kez makyaj yapmaya başlayacak olan kişiler genellikle dudak balmları ile adım atmaktadırlar. Fakat bu adımı atarken de hangi ürünü almanız gerektiğini, alacağınız ürünün cildiniz için uyumlu olup olmadığını belirlemeniz gerekmektedir. Tüm makyaj malzemeleri ve bu malzemelerin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sahibi değilseniz, sizleri böyle alalım ve yazımızı dikkatli bir şekilde okuyun.
Yüzünüzde yapacağınız değişikliklerde ve yapacağınız makyajlarda, en etkili sonuçları alabilmeniz için ilk olarak ten renginizi doğru tercih etmelisiniz. Bu amaçla kullanılan fondötenlerde, kulaktan duyma ya da tavsiye üzerine değil deneyerek satın alım işlemi yapmalısınız. Mağazalarda alışveriş yapan kişilere baktığınızda genellikle bu ürünlerin bilekte denendiğini görmekteyiz. Fakat bu çok yanlış bir tercihtir. Eğer alacağınız fondötenlerde en etkili sonucu almak istiyorsanız, ürünü boynunuzda denemelisiniz. Bunu yapmanızın ardından daha doğru bir ürün tercihi yapmış olursunuz. Teniniz için en doğru kararı verdikten sonra da bu ürünüğn uygulanmasını doğru yapmalısınız. Fondöten uygulaması için ilk olarak fondöten fırçası ya da süngeri almanız gerekmektedir. Çok kalın bir tabaka yerine daha ince ama çok düzgün bir şekilde fondöteni bu araçlar ile sürmeye başlayabilirsiniz. Eğer daha iyi bir görünüm sağlamak istiyorsanız, boynunuzdan başlayarak sürmelisiniz.
Fondöten seçimlerinin ardından yapacağınız makyajın ikinci aşaması gözlerinizden başlamaktadır. Bir kadının en çekici noktası olan gözlere uygulanacak olan maskaralar ile birlikte, bakışlarınıza bir derinlik katabilirsiniz. Fakat alacağınız maskaraya çok dikkat etmelisiniz. Çünkü her bir maskara farklı bir işlev için üretilmiş bulunmaktadır. Bu işlevlerden bazıları, kirpiklere hacim vermek, daha siyah bir hale getirmek ya da uzatmak amaçlıdır. Sizlere bu konuda en büyük yardımı mağaza yetkilileri yapacaktır. Onlardan aldığınız tavsiyeler doğrultusunda aldığınız maskarayı uygularken ise, kirpiklerinizin diplerinden uygulamaya başlamanız gerekmektedir.
Makyaja yeni başlayacak olanların alması gereken son ürün ise rujdur. Moda dergilerini takip etmeniz ya da bazı forum sitelerinde gördüğünüz üzere, son birkaç yıldır doğal renkler makyajlarda daha trend bir durumdadır. Bundan dolayıa alacağınız rujlarda bu durumu değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ten renginizi kesinlikle geri planda bırakmayın. Eğer beyaz tenli bir kişiyseniz, alacağınız ilk rujlarınızın turuncu, pembe, bordo ya da şeftali renklerinde olmasına dikkat etmelisiniz. İlk aşamalarda bu üç faktöre göre hareket ederseniz hem teninize yakışacak olan doğru ürünü karar vermekte zorluk çekmez hem de piyasada bulunan birçok ürünü araştırma şansını yakalayarak en doğru kararı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Özel Pratik Makyaj ve Bakım Önerileri başlıklı makalemizde çivi oje, Makyaj ve makyaj önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Eylül 27, 2016
118 Okunma
Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Eylül 26, 2016
112 Okunma
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
96 Okunma
Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Eylül 22, 2016
106 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
109 Okunma
Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Ekim 9, 2015
304 Okunma