Takı ve Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır

2016 Yaz Sezonunun En Tarz Klutch Gece Çantaları

Erkek Arkadaşınızı Kıskançlıktan Çıldırtmak İçin 8 Öneri

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Ederler?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Makyaj Eylül 12, 2016
109 Okunma

Makyaj yapmadan asla dışarı çıkmam diyen bayanların, göz bölgesine yönelik yaptıkları makyajın son aşaması maskara ile yapılandır. Adeta büyülü bir dokunuş ile yapılan bu makyajda, gözler derinlik kazanırken, sizin güzelliğiniz de bir o kadar öne çıkmaktadır. Kadınların gidecekleri ortama ya da giyecekleri kıyafetlere uygun olması açısından kullanabilecekleri birbirinden farklı rimel bulunmaktadır. Bunlar yapılarının yanı sıra kahverengi, mor ya da klasik renk olarak sayılan siyah olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kadar çeşit varken, maskara seçimlerinizi hangi yönde yapmanız gerektiği hakkında sizlere birkaç tavsiyemiz olacak. İşte onlar;

  • Renk seçimine çok dikkat etmelisiniz. Renkli göz rengine sahipseniz, mürdüm ya da mor renklerde yapılmış olan maskaralar sizlere çok iyi gelecektir. Kullanacağınız bu renkteki ürünler gözlerinizi rengini ortaya çıkarmasının yanı sıra sizi daha zinde gösterecektir. Kahverengi ya da ela gibi koyu renkli bir göz yapınız bulunuyorsa, siyah ya da lacivert renkteki rimeller gerçekten daha iyi olacaktır.
  • Hangi rimeli aldığınıza dikkat etmelisiniz. Piyasada birçok farklı markanın ürünü bulunmaktadır. Hassas olan göz çevresinde kullanacağınız bu makyaj ürününün cildiniz ve gözünüze zarar vermemesi için kaliteli ürünleri tercih ederken, bir yandan da maskaranın fırçasının tarama özelliği olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu özellikte olmayan bazı maskaralar, kirpiklerinizde topaklanma sorununu ortaya çıkarabilmektedir.
  • Maskara seçiminde kesinlikle fiyatı düşünmemelisiniz. Eğer bir ürünün fiyatı pahalı ise o ürün kalitelidir demek çok yanlış olacaktır. Çünkü ne kaar pahalı olursa olsun, cildinizde alerji yapabilme ihtimali bulunmaktadır. Bundan dolayı iyi olan markalar arasından deneyerek tercih yapmanız gerekmektedir.
  • Eğer tarzınız sade giyim ile kendini gösteriyorsa, bu durumlarda taraklı maskaraları tercih edebilirsiniz. Bu sayede bir bütün halinde çevrenizdekilere görünürsünüz.
  • Son olarak da güneşe bakmakta zorlanıyor ya da yüzünüze suyun temasının olacağı bir ortama gidecekseniz, kesinlikle suya dayanıklı olan maskaralardan tercih etmelisiniz. Güneşin etkisiyle de yaşaran gözleriniz, normal maskaraların akmasına neden olacağından hem sağlığınız hem de estetik görünümünüz kısa sürede kaybolacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kapatıcı seçerken nelere dikkat etmeliyim? başlıklı makalemizde kapatıcı seçimi, kapatıcılar ve Makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Eylül 27, 2016
118 Okunma
Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Eylül 26, 2016
112 Okunma
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
96 Okunma
Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Eylül 22, 2016
106 Okunma
Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Eylül 3, 2016
423 Okunma
Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Ekim 9, 2015
304 Okunma