Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

İş Görüşmesinde Giyilecek Kiyafet Modelleri

2016 En Trend Bayan Aksesuarlari

2016 Yaz Sezonunun En Tarz Klutch Gece Çantaları

Pratik Makyaj Bilgileri

Makyaj Eylül 28, 2016
111 Okunma

Makyaj yapmaya yeni başlamış ya da yıllardır makyaj yaptığı halde istediği sonucu alamayan kişiler için birçok pratik makyaj bilgisi bulunmaktadır. Bu bilgilerde göreceksiniz ki, kullandığınız makyaj malzemelerinden ziyade, bu ürünleri sürmeden önce cildinizi nasıl hazırladığınız, hangi sıra ile makyaj yapılması gerektiği ya da hangi kozmetik ürününün hangi miktarda sürülmesi gerektiği daha önemlidir. İşte sizlere çok fayda göreceğiniz pratik makyaj bilgileri.
⦁ Makyaj yapmaya başlamadan önce, cildinizi buna hazır hale getirmelisiniz. Bunun için de makyaj yapımına başlamadan beş dakika önce, cildinize uygun bir şekilde aldığınız nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz. Bu işlem sayesinde makyajlarınızda hem daha az malzeme kullanmış olacak hem de kalıcılığı artıracaksınız.
⦁ Yüz makyajlarında en dikkat çekici bölge olan dudaklara ayrı bir özen göstermelisiniz. Dudaklarınızdaki kurumuş deri tabakasını temizleyerek, rujunuzun daha hoş durmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için de dudak bakımı için aldığınız nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.
⦁ Eğer bronz bir ten renginiz bulunuyorsa, kesinlikle fondöten kullanımından kaçınmalısınız. Bunun yerine kullanabileceğiniz renkli bir nemlendirici daha doğru bir karar olacaktır.
⦁ Eğer beyaz tenliyseniz ve hazırlandığınız güne daha bronz bir halde çıkmak istiyorsanız, allık tercih etmeniz gerektiğini unutun. Bunun yerine bronzlaştırıcı bir pudra kullanabilirsiniz.
⦁ Göz bölgenize renkli bir şekilde makyaj yapmışsanız, dudaklarınıza sürebileceğiniz rujların biraz daha uçuk renklerde olmasına dikkat edin. Bunun tam tersi olarak da, belirgin bir ruj rengi tercih etmişseniz yapacağınız hafif bir göz makyajı sayesinde, hem hoş hem de abartıdan uzak bir makyajı tamamlamış olacaksınız.
⦁ Kalın kaş modasının hakim olduğu günümüzde, doğal bir kaş görünümüne sahip olmak istiyorsanız, kaş farınızın küllü bir renkte olmasına dikkat edebilirsiniz.
⦁ Yanaklarınızda pembe tonlarda bir parlaklık olsun istiyorsanız, fırçalarınızı doğru tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun için de yapısı yuvarlak uçlu olanları tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak yüz bölümünüzün daha belirgin olması için yamuk uçlu bir fırça tercih edebilirsiniz. Ardından sürdüğünüz pudranın tam istediğiniz gibi olduğunu göreceksiniz.
⦁ Bazı maskaralar likit yapısından dolayı kirpiklerden birikintiler yapabilmekte ya da dağılabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda maskaranızın ağzını bir saat açık bırakırsanız istediğiniz kıvamı yakalayabilirsiniz.
⦁ Göz altına yapılacak makyajlarda, farın dökülme ihtimalini düşünerek pudra kullanabilirsiniz. Az miktarda sürdüğünüz pudradan sonra makyajınızı tamamlayabilir, göz altınızın da bu sayede temiz kalmasını sağlarsınız.
⦁ Son olarak rimel kullanan kişilere bir tavsiyemiz olacak. Rimelleri uygulamaya başlamadan önce, gözlerinize zarar vermeyecek şekilde bir tarak yardımı ile kirpiklerinizi tarayın. Bunun ardından süreceğiniz rimel ile çok daha temiz bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Günlük hayatta sıkça kullanabileceğiniz pratik makyaj bilgileri bunun gibidir. Uygulamaya geçerek, bu tercihlerin sizleri daha başka bir görünüme soktuğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde allık, allık seçimi ve makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Eylül 26, 2016
112 Okunma
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
96 Okunma
Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Doğru Fondotön Nasıl Seçilir?

Eylül 22, 2016
106 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
109 Okunma
Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Eylül 3, 2016
423 Okunma
Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Göre Uygun Makyaj

Ekim 9, 2015
304 Okunma