Bir Kadının Seyahat Çantasında Neler Olmalıdır?

İş Yerinde Nasıl Giyinmeliyim?

Kapatıcı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Yoğun Kadınlar İçin 5 Kolay Saç Modeli

Kendi Topuzunu Kendin Yap

Saç Bakımı Ekim 8, 2015
587 Okunma

Kuaföre Ne Gerek Var? Kendi Topuzunu Kendin Yap.

Uzun saçlı bayanların en büyük sorunu dışarı çıkarken ya da özel bir yer için hazırlanırken saçlarına şekil verme sorunudur. Bu şekilde özel bir davet söz konusu olduğunda hemen kuaför randevusu almaları gerekir. Git, bekle, yaptır, gel, aman bozulmasın derken oldukça stresli anlar yaşanabilir. Bizde sizi bu dertten kurtarmaya çalışıyoruz.

İşte sizler için derlediğimiz ve kendi başınıza evinizde uygulayabileceğiniz harika, pratik ve şık topuz modelleri.

İlk modelimiz özellikle dışarı çıkarken, saçlarınıza çok fazla işlem yapacak zamanınız yok ancak toplamak istediğinizde kullanabileceğiniz bir model. Bu modeli ister spor, isterseniz klasik tarzda giyimler ile kullanmanız da mümkündür.

Topuz 1

Açıklama: ilk olarak saçlarınızı alttan atkuyruğu şeklinde fazla sıkmadan toplayın. Ardından ikinci resimde olduğu gibi üst kısımdan ikiye bölüp, bağladığınız yerin altında olan kısmı içinden geçirin. Bu şekilde yanlarda hoş bir burgu elde edeceksiniz. Daha sonra bu işlemi saç uçlarınızı sıkmadan bir kez ya da iki kez daha yapıp bir toka yardımı ile toplayın. İşte size çok şık hanım hanımcık bir topuz. Kısacık sürede yaptığınız bu topuzla gözleri üzerinize çekeceksiniz.

Topuz 2

Açıklama: işte sizlere acil düğün, dernek ve davetler için yapabileceğiniz kolay ve havalı bir topuz. Öncelikle saçınızın üst kısmında yan ve orta alanda eşit olacak şekilde bir parça ayırmanızı istiyoruz. Bunu bir toka ya da saç fırçası ile de derleyebilir siniz. Ardından arkada kalan tüm saçlarınızı sıkı bir şekilde bir lastik toka yardımı ile sıkıca toplayın. Önden ayırdığınız saçı iki ye bölün ve arka kısımda kalan saçlara tarak yardımı ile krepe yapın. Saçı tam yasmadan at kuyruğunuza bir kurdele gibi dolayın ve en ön kısmı da orantılı ve yüzünüzün görüntüsüne uygun şekilde ayarlayarak aynı şekilde arkaya alın. En son kalan at kuyruğunda ki saçları da bu saçların üzerine toplayarak işlemi tamamlayın. İşte bu kadar.

İşte size fikir verecek bir kaç saç topuz modeli paylaşımımız daha;

Topuz 3

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Modasında İlham Alabileceğiniz 10 Ünlü başlıklı makalemizde Kısa Saç Modası, Kısa Saç Modelleri ve Kısa Saçlı Ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Göz Kanatan 9 Saç Modeli

Göz Kanatan 9 Saç Modeli

Ekim 13, 2015
516 Okunma