İlginç Tasarımlarla Yapılmış Mimari Yapılar

Saç Bantlarıyla Harikalar Yaratın

Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

Kendi Topuzunu Kendin Yap

Sararmış Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımı Eylül 30, 2016
87 Okunma

Zaman zaman erkek ve kadınların karşılaştığı problemlerden olan turnak sararmasının, çok farklı nedenleri bulunmaktadır. Yenilen bir besinden kaynaklanabileceği gibi strese dayalı da gerçekleşebilen bu sorun ile ilgili birçok tez geliştirilmiştir. Doktor tedavisi ilk seçeneğiniz olmalıyken, daha öncede bu tarz sorunlar ile karşılaşmışsanız, evlerinizde bu soruna kesin bir çözüm bulabileceksiniz.
Bayanların daha çok yaşadığı bir problem olan tırnak sararması, ellerdeki estetik yapıyı ciddi ölçüde etkilemektedir. Genel sebebinin kullanılan kalitesiz ve koyu renkteki ojeler olduğunu söyleyebileceğimiz bu sorun için, şu yöntemleri uygulamanız faydalı olacaktır.

  • Doğal tedaviler, hiçbir yan etki olmadan sizlere en etkili çözümleri sunmaktadır. Bunun için tırnak sararmalarında kullanacağının ilk şey limondur. Yapısı itibari ile kusursuz bir beyazlığı doğallığı ile size sunan limonu şu şekilde kullanmalısınız. Bir kaseyi yarısına kadar limon suyu ile doldurun ve ellerinizi bu suyun içerisinde yaklaşık olarak 20 dakika bekletin. Tırnaklarınız limon suyu emdikten sonra yumuşak uçlu yapıya sahip olan bir diş fırçası ile, tırnaklarınızdaki sarı lekelerin üzerini yavaş bir şekilde kazımaya başlayın. Fırçalama işlemini 5 dakika kadar devam ettirin ve ardından ellerinizi durulayın. Bu işlemi tamamen sonlandırmak ve herhangi bir sorun ile karşılaşamak için de ellerinize nemlendirici bir krem sürün.
  • Tırnak beyazlatmada etkili çözüm sunan diğer bir yöntem ise hidrojen peroksit kullanmaktır. Yüzde 3 oranında kullanacağınız ürün ile büyük fatda sağlayacaksınız. Bunun için 3 yemek yaşığı ölçüsünde oksijenli suyu, yarım su bardağı su ile karıştırın. Hazırladığınız karışımın içerisinde ellerinizi birkaç dakika bekletin. Yine yumuşak uçlu diş fırçanız ile tırnaklarınızı çok nazik biçimde fırçalamaya başlayın. Oksijenli su ile yapacağınız bu işlemin ardından tam olarak sararmalardan kurtulamadıysanız, hidrojen peroksiti tırnaklarınıza doğrudan sürerek fırçalayabilirsiniz. Kurutucu bir yönü olan bu üründen zarar görmemek için, işlem sonunda ellerinize nemlendirici krem sürmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.
  • Tırnak sararmasında kullanılabilecek mucizevi bir yöntem de karbonattır. Doğal ağartma özelliği bulunan karbonat sayesinde, tırnaklarınızı hem mantarlardan uzaklaştırabilecek hem de sararma sorununa çok kısa sürede çözüm bulacaksınız. Bunun için bir yemek kaşığı kadar kabartma tozu, bir miktar limon suyu ve karıştırılması üzere de yarım çay bardağını geçmeyecek şekilde zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Karıştırdıktan sonra hamurumsu bir kıvam elde edeceksiniz. Bu karışımı da tırnaklarınıza diş fırçası yardımı ile sürebilirsiniz. Sürmüş olduğunuz karışımı hemen durulamamalı ve 5 dakika kadar bekletmelisiniz. Ardından da ılık su kullanarak ellerinizi durulayın.

Bu yöntemlerin tamamı denenmiş ve birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir. Özellikle karbonatın mucizevi sonuçları sayesinde, tırnak sararması gibi bir problem ile tekrar karşılaşmamak istiyorsanız, hazırladığınız bu karışımı haftada ya da iki haftada bir tırnaklarınıza uygulamalısınız.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Kuzu Kaburga Dolması Tarifi

Kuzu Kaburga Dolması Tarifi

Haziran 25, 2016
198 Okunma
Gelin Arabasi Trend Yazi Fikirleri 2016

Gelin Arabasi Trend Yazi Fikirleri 2016

Temmuz 8, 2016
563 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
109 Okunma
Zarif, Modern Gelinlik Modelleri

Zarif, Modern Gelinlik Modelleri

Ekim 31, 2015
459 Okunma