Takı ve Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır

Trend Alarmı: Fileli Çorap

Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çiftlerin Boşanmasında 10 Büyük Neden

İş Yerinde Nasıl Giyinmeliyim?

KADIN Eylül 9, 2016
92 Okunma

Hangi ortamda olursanız olun, her zaman düzgün bir şekilde giyim tarzına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer giyim tarzınız sizi yansıtır ve modern bir şekilde olursa, bulunduğunuz her ortamda saygı göreceğinizi söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Çünkü sosyal ortamlarda nasıl bir görünüme sahip olursanız, bireylerin sizleri değerlendirmesi de o yönde size dönecektir. Özellikle çalışma ortamında da bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Her ortamda farklı bir giyim tarzı hakim olsa da genel itibari ile iş yerlerindegiyiminize şu konularda dikkat etmeniz gerekecektir.
Size yakışan bir kıyafeti giymeniz kadar bu elbiseyi ne kadar taşıyabildiğiniz ve içerisinde ne kadar rahat hareket edebildiğiniz de önemlidir. Bunun için çok dar etekler, ceketler ya da pantolonların kullanımından kaçınmanızda fayda vardır.

  • İkili ilişkilerde mimiklerimiz kadar ellerimizi de çok sık bir şekilde kullanıyoruz. Bundan dolayı gömlek ya da uzun kollu elbiselerimizin kol uzunluklarına dikkat etmemiz gerekmektedir.
  • Eğer uzun olan bir elbise varsa, bunu en kısa sürede daha uygun bir hale getirmesi için terziye götürmelisiniz.
  • Gündelik kıyafetlerimiz genellikle rahat olması için bol bir şekilde seçilmelidir. Fakat iş yerinizde rahat edebilmek amacıyla kesinlikle bu gündelik elbiseleriniz ile işe gitmemelisiniz. Çünkü elbiseler iş yerinizde sizleri temsil edecektir. Konumunuz ne olursa olsun iş yerinizde her zaman bir ciddiyetinizin olması için, tarzınıza uygun giysiler tercih etmelisiniz.
  • Her ne kadar modayı takip ederseniz edin, iş yerleri sizlerin ya da elbiselerinizi sergileyebileceğiniz bir alan değildir. İş yerlerinde giyim kuşamınız her ne kadar önemliyse de, elbiselerinizden çok yeteneklerinize dikkat edilecektir. Bundan dolayı moda olduğunu düşündüğünüz her elbiseyi iş yerinde giymemelisiniz.
  • Eğer yaz aylarında değilseniz, özellikle kadınların kesinlikle elbiselerine ygun bir çorap giymesi gerekmektedir. Çorap seçiminizi yaparken giymiş olduğunuz elbise kadar, ten renginizi yansıtacak renkte çoraplara da yönelmelisiniz. Çok ince yapıda olmaları ve yırtılabilme özelliklerinin olmasından dolayı, zor anlar yaşamamak için de her zaman yanınızda bir yedek çorap bulundurmalısınız.
  • Giyim ve kuşamı tamamlayan en önemli araçlardan olan aksesuar kullanımı, iş yerinde olmazsa olmazlardandır. Fakat kullanacağınız aksesuarları çok abartılı bir şekilde seçmek yerine biraz daha basit tutmalısınız. Kullanacağınız küpe, saat ya da tarzınızı yansıtan bir yüzük, aksesuar tercihleriniz için yeterli olacaktır.

 

Sıralamış olduğumuz maddelere dikkat ederek, hem iş yerinizde göze her zaman hoş gelen bir kişiliğe sahip olabilir hem de kendinize olan güveninizi hep artırabilirsiniz. Asla unutulmamalıdır ki, aynada kendinizi gördüğünüz anda iyi hissetmiyorsanız, o şekilde sosyal hayatınıza ya da iş hayatınıza başlamamalısınız. Bundan dolayı elbise, aksesuar ya da ayakkabı uyumunuza dikkat etmeli ve her zaman bir uyum içerisinde kendinizi görmeli ve ortamda hissettirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kapatıcı seçerken nelere dikkat etmeliyim? başlıklı makalemizde kapatıcı seçimi, kapatıcılar ve Makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Etli Tirit’le Sofralar Bir Başka..

Etli Tirit’le Sofralar Bir Başka..

Temmuz 1, 2016
153 Okunma
Gaziantep Katmer Tatlısı Tarifi

Gaziantep Katmer Tatlısı Tarifi

Eylül 25, 2016
267 Okunma
Zarif, Modern Gelinlik Modelleri

Zarif, Modern Gelinlik Modelleri

Ekim 31, 2015
459 Okunma
Kolon Kanseri Nedir?

Kolon Kanseri Nedir?

Ekim 20, 2015
199 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
109 Okunma
En Başarılı Randevu Kombinleri

En Başarılı Randevu Kombinleri

Haziran 22, 2016
293 Okunma