Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yemelisiniz, Ne Yememelisiniz?

Bir Kadının Seyahat Çantasında Neler Olmalıdır?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Saçların Kabarmasını Önleyecek 7 Öneri

İzsiz Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Estetik, GÜZELLİK, KADIN, Sağlık, YAŞAM Temmuz 5, 2016
161 Okunma
Yapılan araştırmalar kadınların ayna karşısında geçirdikleri zamanın çoğunun kusurlarını incelemek olduğunu gösteriyor. Günümüzde kadınlar kendisini daha güzel hissetmek için bıçak altına yatmaktan hiç korkmuyor. Özellikle estetik ameliyatı yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor. Ülkemizde en sık göğüs büyütme ve küçültme ameliyatları yapılıyor. Göğüsleri küçük olan birçok bayan göğüs büyütme ameliyatı için bıçak altına yatıyor. Bugün sizlere izsiz göğüs büyütme ameliyatından bahsedeceğiz.
İzsiz Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?
Göğüse yerleştirilen silikon koltuk altından açılan 1,5 santimlik bir kesi ile yerleştiriliyor. Silikonun koltuk altından yerleştirilme işlemi yeni değil, ancak 1,5 santimlik minimal kesi yeni kullanılmaya başlandı. Diğer tekniklere göre birçok avantajı bulunan bu yöntem ülkemizde sayılı hekimler tarafından uygulanıyor. Diğer göğüs büyütme ameliyatlarında kesi memenin alt kenarından veya meme başının bittiği yerden en az 45 santimlik bir kesi açılarak yapılıyor. Buda iyileşme süresinin uzun ve sancılı olmasına, az da olsa iz kalmasına neden oluyor. Koltuk altındaki kesi ile yapılan göğüs büyütme işleminde ise kesi koltuk altındaki deri kıvrımlarından birine denk getiriliyor, bu da kesinin en geç 1 yıl içinde deri kıvrımları arasında tamamen kaybolmasını sağlıyor.
İyileşme Ağrısız Ve Hızlı Oluyor
Normal göğüs büyütme ameliyatlarında ameliyat sonrası yaşanan ağrı ve kesi yerinin geç iyileşmesi birçok kadının bu ameliyatı yaptırmasını engelliyor. Oysaki koltuk altından 1,5 santimlik kesi ile yapılan ameliyatlarda hem hiç iz kalmıyor, hem de kesi çok minik olduğu için çok çabuk iyileşiyor. Ameliyatı yarım saat içinde biten hasta, aynı gün içinde evine gidebiliyor. Ameliyat sonrası yaşanan ağrı diğer ameliyatlara oranla çok daha az oluyor. Bu yöntemle ameliyat olan bayanlar çabuk iyileştikleri için birkaç gün içinde iş hayatına geri dönebiliyor, ayrıca bebek sahibi oldukları zaman bebeklerini rahatlıkla emzirebiliyor.
Bu yöntemle göğüslerini büyütmek isteyen bayanlar bir an önce bu ameliyatları daha önce yapmış tecrübeli uzman bir estetik cerrah ile görüşerek vakit kaybetmeden yaptırmalılar, çünkü bu yöntem çok sarkık ve çok gevşek dokuya sahip bayanlarda uygulanmıyor.

Bir önceki yazımız olan Etli Tirit'le Sofralar Bir Başka.. başlıklı makalemizde Etli Tirit, Tirit ve tirit tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İş Yerinde Nasıl Giyinmeliyim?

İş Yerinde Nasıl Giyinmeliyim?

Eylül 9, 2016
92 Okunma
Şişman Gösteren Moda Hataları

Şişman Gösteren Moda Hataları

Temmuz 11, 2016
190 Okunma
Trend Alarmı: Fileli Çorap

Trend Alarmı: Fileli Çorap

Kasım 5, 2015
382 Okunma
Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eylül 12, 2016
109 Okunma
Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

Eylül 29, 2016
167 Okunma
Ne Kadar Havalısın?

Ne Kadar Havalısın?

Ekim 17, 2015
984 Okunma
Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eylül 24, 2016
96 Okunma