Çocuğun Cinsel Tacize Uğradığı Nasıl Anlaşılır?

Saç Bantlarıyla Harikalar Yaratın

Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

En Güzel Patlıcanlı Paşa Kebabının Yapılışı

Mat Rujlar Nasıl Kullanılır?

KADIN, Makyaj Eylül 29, 2016
167 Okunma

Makyaj yapmayı seven birçok kadın, ruj seçimlerinde mat rujlara ağırlık vermeyi seviyorlar. Dudaklarına oldukça yakışan ve birçok farklı makyaj türetilebilen bu kozmetik ürünlerinde ise yaşanan bazı problemler vardır. Bunlardan en çok bilineni ve sürekli kullananların bile yaşadıkları problem dudaklarda meydana gelen kuruluktur. Bunun yanı sıra eğer doğru bir renk tercihi yapılmaz, kalite açısından düşük rujlar kullanılır ya da yoğun bir şekilde sürülürse de, yüz bölgenizdeki tüm kusurları ortaya çıkarabilmektedir. Bundan dolayı mat ruj kullanımına geçmeden önce sizler için hazırladığımız önerilerimizi okumanızda fayda vardır.
Mat ruj kullanmaya karar verdiniz ve normal günlerde bile dudak yapınız kuru ise, şu tavsiyelere uyarak sorunsuz bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

  • Mat ruj kullanacak kişilerin dikkat edeceği ilk nokta dudakların pürüzsüz bir yapıda olmasıdır. Eğer ölü deri tabakası bulunan dudağınıza mat ruj sürmeye çalışırsanız, aynanın karşısında çok ayrı bir siz ile karşılaşırsınız. Bundan dolayı da, dudaklarınıza kendinizin hazırlayabileceği ya da hazır olarak satılan peelinglerden alıp uygulayabilirsiniz.
  • Kullanmak istediğiniz peelingin doğal olmasını istiyorsanız, çok basit bir tarif uygulayabilirsiniz. Evlerinizde bal, zeytin yağı ve toz şeker kullanarak bir karışım hazırlayabilirsiniz.
  • Hazırladığınız bu karışımı eliniz yardımı ile dudaklarınıza çok fazla bastırmadan uygulayın. Bir süre devam ettikten sonra ise dudaklarınızı temizleyerek pürüzsüz dudaklarınıza merhaba diyebilirsiniz. Eğer bunlar ile uğraşacak vaktiniz yok ve bir an önce mat rujunuzu sürerek dışarı çıkmanız gerekiyorsa, ruj kullanımından önce nemlendirici sürebilirsiniz.
  • Mat rujların hem daha uzun süre kendini koruyabilmesi hem de daha dikkat çekici olması için dudaklarınızın nem seviyesi çok önemlidir. Bundan dolayı nemlendirici stiklerden bir tane alarak kullanabilirsiniz. Bu ürünlerdeki nem miktarı ne kadar yüksekse, elde edeceğiniz fayda da o kadar yüksek olacaktır. Dudaklarınızı nemlendirmek adına evlerinizde hazırlayabileceğiniz bir karışım olup olmadığını merak ediyorsanız da, argan ile badem yağını karıştırarak uygulamanız ile birlikte, doğal yoldan nemlendirme sağlayabileceğinizi söyleyebiliriz.
  • Mat ruj sürmekte zorlanıyor ya da daha belirgin bir dudaklarınızın olmasını istiyorsanız, dudak kalemi kullanımını tercih edebilirsiniz. Rujunuzu sürmeden önce kullanacağınız dudak kalemi sayesinde, hem sürüşte kolaylık yaşayacak hem de daha düzgün bir görüntü elde edeceksiniz.
  • Son olarak da mat rujlardan en mükemmel sonucu elde edebilmek için, dudak fırçası kullanabilirsiniz. Bu fırça sayesinde pürüzsüz dudaklarınıza hem kolay şekilde rujunuzu sürecek hem de sonuçlar arasındaki büyük farkı görebileceksiniz. Mat rujlarınızı sürdükten sonra gideceğiniz ortamda sorun yaşamamak ve makyaj tazelemek ile uğraşmak istemiyorsanız, rujunuzu öncelikle bir kat sürünüz. Ardından küçük bir peçete parçası ile dudaklarınızın tüm noktalarına dokunun. Bu işlemden sonra bir kat daha mat ruj sürerseniz, mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pratik Makyaj Bilgileri başlıklı makalemizde Makyaj, makyaj bilgileri ve makyaj nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.