Dekorasyonda Renk Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ticarette Sınır Tanımayan İlginç ve Yaratıcı Kartvizitler

2016 Signore Maison Gelinlik Modelleri

Düğün Öncesinde Zayıflamak İçin Öneriler

Saçlarımın Daha Çabuk Uzaması İçin Ne Yapabilirim?

KADIN, Saç Bakımı Eylül 18, 2016
91 Okunma

Bayanlar monoton bir hayatı sevmedikleri gibi kendilerinin de monoton bir halde görünmelerini istememektedirler. Bunun için de zaman zaman köklü değişimlere gidilmektedir. Giyim tarzında yapılan değişikliklerin yanı sıra kadınların kendilerindeki değişim için başvurdukları yollardan birisi de saçların kestirilmesidir. Fakat bu ne yazık ki her zaman istenilen sonuçları vermemektedir. Yeni saç modelini beğenmeyen bayanlar, eski hallerine dönmek için neler yapabileceklerini araştırmaktadırlar. Uzun bir saçtan daha kısa bir saça dönmüş ya da saçlarını uzatarak daha farklı modeller ile kendilerini görmek isteyen bayanlar için bu yazımızda bazı tavsiyelerde bulunuyoruz.

  • Öncelikle yediğiniz besinleri araştırmalısınız. Saçlarınızın daha hızlı ızaması için içeriğinde bol protein bulunan gıdalar ve buna ek olarak da E ile C vitamini tüetimi yaparak, saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz. Bu evreyi desteklemek için ise balık, et, sebze ve meyve tüketiminizi artırmalısınız.
  • Saçlarınızın her ay kırıklarını aldırmalısınız. Yapacağınız bu işlemi profesyonel bir kuaförde yaptırmanızda fayda vardır. Kırıklardan arınmış olan saçlarınız daha hızlı bir şekilde uzayacaktır.
  • Saç temizliğiniz sırasında, kesinlikle çok sıcak su kullanımından kaçınmalısınız. Çünkü sıcak su, saç derisinde bulunan yağların tamamının yok olmasını sağlamaktadır. Bu yağlar yok olduğunda ise, saç telleriniz yeteri kadar beslenemez ve uzama süreciniz yavaşlayabilir. Bundan dolayı mevsim ne olursa olsun, ılık bir su ile saçlarınızı yıkayınız.
  • Saç tipinize uygun bir saç bakım kremi kullanabilirsiniz. İçeriğinde nemlendirici ya da saçların uzaması için özel karışımların bulunduğu bu bakım kremleri, sağlıklı bir şekilde saç uzatmak isteyen kişilerin başvurması gereken yollardan bir tanesidir.
  • Saç uzatmak için kullanabileceğiniz bazı kürler de bulunmaktadır. Bunların başında badem yağı ile hazırlanan karışımlar gelmektedir. Ayrıca ikiş bardak suyu kaynatıp, bu suya iki adet orta boy havucu rendeleyip süzdükten sonra, karışıma bir adet yumurtayı karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu kürü de yaklaşık olarak iki ile üç hafta süre ile saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.
  • Ardından da saçlarınızın daha hızlı bir şekilde uzadığını ayna karşısında ilk siz göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızın Dökülmesini Engelleyin, Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç dökülmesi ve saç dökülmesi önleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.