Yoğun Kadınlar İçin 5 Kolay Saç Modeli

Bir Kadının Seyahat Çantasında Neler Olmalıdır?

Kendi Topuzunu Kendin Yap

2015 National Geographic Fotoğraf Yarışması

Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Giyim Eylül 19, 2016
107 Okunma

Bir kadın hangi ortamda olursa olsun, her zaman iyi görünmek zorundadır. Bu durum yaz aylarında gidilecek olan tatillerde de geçerlidir. Gideceğiniz kumsalda hem daha iyi görünebilmek hem de bazı kusurlarınızın kapanmasını sağlamak istiyorsanız, mayo ya da bikini seçimlerinizde bazı sihirli dokunuşlar ile daha iyi görünebilirsiniz. İşte mayo ve bikini seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar;

  • Vücut yapısı bakımından zayıfsanız ve bu durumu biraz daha artırmak istiyorsanız, seçeceğiniz mayo ve bikininiz ile, olduğunuzdan birkaç kilo daha fazla görünebilirsiniz. Zayıf olan kişiler bunun için desenli mayo ve bikinileri tercih edebilirler. Ayrıca günlük hayatta kullandığınız renk oyunlarını mayolarınızda da yapabilirsiniz. Açık renkte tercih edeceğiniz mayolar sizleri bulunduğunuz kilolardan biraz daha fazla gösterirken, koyu renkteki ürünler ise daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.
  • Eğer kalçalarınızın geniş olduğunu düşünüyor ve bu durumdan rahatsızsanız, bu durumuda bazı renk oyunları ile ortadan kaldırabilirsiniz. Geniş kalçalı olan bayanlar, bikinilerin altlarını koyu renkler ile seçerken, üst kısmı ise daha açık renkler ile tercih etmelidirler. Bu sayede, koyu renkli olan bölümler, karşınızdaki kişilerce çok dikkat çekmeyecektir.
  • Eğer fazla kilolarınızdan dolayı küçükte olsa göbeğiniz bulunuyorsa bu durumda kesinlikle bikini kullanmamalısınız. Bu durumu gizlemek ve kendinizi daha rahat hissetmek için de tek bir renkten yapılmış mayoları tercih edebilirsiniz.
  • Bunlara ek olarak kullanım kolaylığı açısından mayonuzu daha çabuk kuruyacak malzemelerden yana tercih etmelisiniz. Bikinilerin üst kısımlarında bulunan göğüs kapları çok önemli bir noktadır. Göğüs kaplarının, göğüslerinizi bastırmasından kaçınmalı ve daha rahat ürünlere yönelmelisiniz.
  • Eğer daha detaylı bir mayo ya da bikini tercih etmek istiyorsanız, araştırmalarınız sırasında boncuk gibi tanelerin yer aldığı mayoları kesinlikle çıkarmalısınız. Çünkü bu ürünlerin taneleri zamanla dökülmekte ve estetik yapıyı bozmaktadır.
  • Son olarak, iri göğüslere sahip olan kişiler bu durumu biraz daha gizlemek için bikini üstlerinin altına göre daha koyu olmasını tercih etmelidir. Tam tersi bir durum olan küçük göğüslü bayanların ise boyundan bağlanan model olarak tanımlanan üçgen bikinileri tercih etmeleri faydalı olacaktır.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir