Ne Kadar Havalısın?

Çocuğun Cinsel Tacize Uğradığı Nasıl Anlaşılır?

Geçmişte Cadılar Bayramının Daha Korkunç Olduğunun 14 Kanıtı

Sınırları Zorlayan 12 İlginç Moda Tasarımı

İş Görüşmesinde Giyilecek Kiyafet Modelleri

MODA, Stil Haziran 27, 2016
244 Okunma

Yazdı, denizdi, bahardı derken tatil havasına kaptırdık kendimizi. Ancak iş arayan arkadaşlarımızın başvuruları bu dönemlerde yanıt bulmuş olabilir. Mülakata hazırlanmaları gerek. Tabii en önemli sunum öncelikle giyim tarzınız. Klişe gibi gelebilir ama ister istemez tanımadığınız bir kişiyi ilk gördüğünüzde sizde uyandırdığı izlenim giyim tarzı ile doğrudan alakalıdır. Ve bu izlenimin ön yargıya dönüşmemesi için iş mülakatlarına giderken sizi en iyi şekilde yansıtacak doğru kombini bulmak.

Moda o kadar genişledi, trendler o kadar arttı ki ‘şunu giyin, üzerinize de şu’ diyemiyorum. Başta herkesin stili farklı. Klasik giyinme çabasına girip olduğunuzdan ve kişiliğinizden çok farklı görünmeyin. İşi önemsediğinizi ve nereye geliyor olduğunuzun bilincini yansıtın ama gereğinden fazlasını da yapmamalısınız. Çok çok iyi giyinmenin ne zararı var dediğinizi duyar gibiyim. Özellikle mülakata sizin dışınızda da birileri çağrılmış ise onlardan çok daha fazla ön plana çıkmamalısınız. Şık olama konusunu abartırsanız mülakatı yapan kişi bile kendini tehdit altında hissedebilir. Sadece kişiliğinizi yansıtın, siz olun ve gittiğiniz yeri önemsediğinizi belli edin yeter. Hem zaten artık resmi dâhil bir çok iş yerinde formal bir giyim söz konusu değil. Daha rahat giyinmeye müsaade var. Mavinin güven uyandırıcı bir renk olduğunu unutmayın. Bayanlar eteğini ya da bir aksesuarını erkekler ise kravatını mavi tercih edebilir. Tamamen başvuracak olan iş yerinin konumuna göre tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan En Başarılı Randevu Kombinleri başlıklı makalemizde bir erkekle ilk bulusmada ne giyinmeli, ilk bulusmada nasil giyinmeli ve ilk randevu ne giymeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Şişman Gösteren Moda Hataları

Şişman Gösteren Moda Hataları

Temmuz 11, 2016
190 Okunma
En Başarılı Randevu Kombinleri

En Başarılı Randevu Kombinleri

Haziran 22, 2016
293 Okunma
2015/2016 Sonbahar-Kış Moda ve Trendleri

2015/2016 Sonbahar-Kış Moda ve Trendleri

Aralık 6, 2015
251 Okunma
Galia Lahav 2016 Gelinlik Koleksiyonu

Galia Lahav 2016 Gelinlik Koleksiyonu

Kasım 16, 2015
261 Okunma
UZUN GÖRÜNMEK İÇİN 8 İPUÇU

UZUN GÖRÜNMEK İÇİN 8 İPUÇU

Kasım 8, 2015
222 Okunma