2016 En Trend Bayan Aksesuarlari

Modaya Uygun Giyinebilmek için Öneriler

Düğün Öncesinde Zayıflamak İçin Öneriler

2016 Deri Ceket Modelleri

Şişman Gösteren Moda Hataları

MODA Temmuz 11, 2016
190 Okunma

Ünlü markaların her sene piyasaya sunmuş olduğu kıyafetler kadınların ilgisini çeker ve kombinlerinde kullanmak için birbirleriyle yarışırlar. Her kıyafet vücudunuza uyacak diye bir kural yok. İlk olarak vücudunuzu tanımalı ve sizi şişman gösterecek kıyafetleri popüler diye üzerinize geçirmemelisiniz.

Şişman gösteren kıyafetlerin başında; çok dar ve vücudu sımsıkı saran kıyafetler gelmektedir. Vücudunuz ne kadar düzgün olursa olsun çok sıkı kıyafetler giydiğinizde mutlaka hatalarla karşılaşırsınız Dar kıyafetlerin en küçük bedenlerine girmek zorunda değilsiniz. Çok dar kısa bir etek basen bölgenizi daha ebatlı gösterecektir. Bunun için bedeniniz ne ise o kıyafetlere yönelin. Bir beden küçük alıp daha zayıf görünmeye çalışmayın. Aksine daha kilolu gözükeceğinizi unutmayın.

Bol kıyafetler maskülen bir duruş sergilemenizi sağlar. Sokak modasında kadınların severek giydikleri parçalardan biri de; boyfrıend pantolonlardır. Boyfrıend pantolonları iyi bir şekilde kombinlerseniz vücudunuz düzgün gözükür. Fakat erkek arkadaşınızın kıyafetlerini giyerek sokağa çıkmayın. Ebat olarak çok daha geniş olan bu kıyafetler şişman görünmenize neden olur.

Elbise seçerken ilk dikkat edeceğiniz nokta; elbisenin bel kısmına tamamen oturmasıdır. Beli bol olan elbise tercihinde bulunursanız şişman gözükmeniz kaçınılmaz. Bunun için vücudunuzun tipi her ne olursa olsun elbise belinin tam olarak oturmasına özen gösterin.

Çok büyük desenlere sahip olan kıyafetler daha şişman görünmenize neden olur. Kilolu bir kadının yaptığı en büyük yanlış; büyük desenli elbise yada parçalar giymektir. Desenler ne kadar küçükse; vücut ölçüleri de o kadar zayıf görünür. Büyük desenlerden mümkün olduğu kadar uzak durun.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yaz Sezonunun En Tarz Klutch Gece Çantaları başlıklı makalemizde çanta, gece çantası ve klutch hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Başarılı Randevu Kombinleri

En Başarılı Randevu Kombinleri

Haziran 22, 2016
293 Okunma
2015/2016 Sonbahar-Kış Moda ve Trendleri

2015/2016 Sonbahar-Kış Moda ve Trendleri

Aralık 6, 2015
251 Okunma
Galia Lahav 2016 Gelinlik Koleksiyonu

Galia Lahav 2016 Gelinlik Koleksiyonu

Kasım 16, 2015
261 Okunma
UZUN GÖRÜNMEK İÇİN 8 İPUÇU

UZUN GÖRÜNMEK İÇİN 8 İPUÇU

Kasım 8, 2015
222 Okunma
Trend Alarmı: Fileli Çorap

Trend Alarmı: Fileli Çorap

Kasım 5, 2015
382 Okunma