Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Ederler?

Geçmişte Cadılar Bayramının Daha Korkunç Olduğunun 14 Kanıtı

İzsiz Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Julie Vino’dan “Santorini” İsimli Gelinlik Koleksiyonu

Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Stil Ekim 7, 2015
565 Okunma

Gözlük seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken ana hususlardan biri de sahip olduğunuz şeklidir. Seçeceğiniz gözlük modelinin kesinlikle sahip olduğunuz yüz şekline konstrast oluşturması gerekmektedir. Bu adım gözlük seçimi sırasında büyük önem taşımaktadır. Tercih edeceğiniz gözlük modelinin çerçeve boyutu ile sahip olduğunuz yüz boyutunun doğru orantıda olması gerekmektedir. Seçeceğiniz gözlük modelin göz bebeklerinizi tam olarak ortalamalıdır. Gözlük tercihi sırasında çerçevenin rengini doğru seçmeniz gerekmektedir. Gözlük çerçevenizin rengi genellikle kombinelerinizde kullandığınız renk tonlarında olmalıdır. Yüz şekline göre gözlük modelleri;

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak Yüzler İçin Gözlük Modelleri

Eğer yuvarlak yüz şekline ev sahipliği yapıyorsanız köşeli çerçevelere ev sahipliği yapan gözlük modellerini tercih etmelisiniz. Suratınızı daha uzun göstermek adına kalın saplı gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yüz şekline sahip kimselerin yuvarlak gözlük çerçevelerden uzak durması gerekmektedir.

Oval Yüz Şekli

Oval Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Oval yüz şekline sahip olan kişilerin, yüz şeklinin doğal orantısını geri plana alacak modellerden uzak durması gerekmektedir. Oval yüz şekline sahip olan kimselerin tercih edeceği gözlük çerçeveleri yüz şekli ile orantılı olmalıdır. Tercih edeceğiniz gözlük modelinin sap kısmı düşük olmamalıdır. Çünkü bu tarz gözlük modelleri yüz dengesinin bozulmasına sebep olacaktır.

Kare Yüz Şekli

Kare Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Eğer kare yüz şekline sahipseniz yuvarlak çerçeveli gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer yüzünüzü kısa göstermek istiyorsanız ince saplı gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Kare yüz şekline sahip kişiler cat eye gözlük modellerini tercih edebilirler.

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Üçgen yüz şekline sahipseniz desenli gözlük modellerini geri plana almalısınız. Yine aynı şekilde alçak saplı gözlük modelleri de yüzünüzün düşük görünmesine sebep olacaktır. Üçgen yüz şekline sahip bayanlar alt çevresi olmayan gözlük modellerinden yararlanabilirler.

Kalp Yüz Şekli

Kalp Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Kalp yüz şekline sahip olan kimselerin çene kısmını dengeleyecek gözlük modellerini tercih etmesi gerekmektedir. Bu planlama adına alt kısmı geniş çerçeveli gözlük modellerine yönelmelisiniz. Alçak saplı gözlük modelleri yüz şekliniz ile dengeli görünümün yaratacaktır. Kalp yüz şekline sahip kişiler desenli gözlük modelleri ile dikkat çekmeye çalışmamalıdır. Bu tarz gözlük modelleri aksine yüz hatlarınızın geri plana alınmasına sebep olacaktır.

Gözlük Seçimi Sırasında Küçük Tüyolar

Gözlük Gif

Eğer gözleriniz birbirine çok yakın ise şeffaf köprü aracılığı ile desteklenmiş gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer ayrık gözlere ev sahipliği yapanlardansanız kalın köprüler aracılığı ile desteklenmiş gözlük modellerinden yararlanabilirsiniz. Eğer uzun burna sahipseniz alçak köprülü gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Birbirinden özel tüyolar aracılığı ile sizler de yüz hatlarınıza uygunluk gösteren gözlük modellerine merhaba diyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Tutmadığı İçin Şükretmemiz Gereken 5 Moda Akımı başlıklı makalemizde Fail, Moda ve Trend hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.