Romantik Yatak Odası İçin 5 Önemli Faktör

Bebek Gibi Bir Cilt İçin 5 Ayrı Bakım Maskesi

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Ederler?

Sararmış Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Eşleri Öldüğünde Bunalıma Giren 6 Hayvan

İlginç Ekim 10, 2015
18.006 Okunma

Hayvanların insanlardan daha sadık ve daha sevgi dolu olduklarını biliyoruz. Ancak bunun yanında hayvanlar eşlerine ve sahiplerine de çok bağlıdır. Hatta öylesine özel olanlar var ki duyduğunuzda inanamayacaksınız.

1. Angut Kuşu

angut

Oldukça ilgin olan angut kuşlarının sadakati örnek alınacak cinsten. Hayatları boyunca tek eşliliği kabul eden bu kuşlar, eşlerini kaybettiklerinde asla başka bir kuş ile çiftleşmeden ölünceye kadar yas tutuyorlar.

2. Deniz Atları

deniz atı

Oldukça ilginç olan bu canlılar ise eşlerini kaybettikten sonra bir kenara geçip yas içinde ölürler.

3. Pelikanlar

Pelikan

Bu kuşlarda uzun seyahatleri sırasında yorulup bir kumsalda dinlenme ihtiyacı duyabilirler. Ancak eşleri yokluklarını fark ettiği anda hemen geri dönüp en uygun kumsalda onu aramaya başlarlar. Ve bu arayış bazen bir ömür boyu sürebilir. Bu yüzden bazı pelikanlar hayatları boyunca yalnız ve küskün bir yaşam sürerler…

4. Filler

Fil

Bu cüsseli hayvanların içinde ise eşlerine müthiş bir bağlılık vardır. Eşleri öldüğünde tıpkı denizatları gibi bir köşeye çekilirler, ölüm orucuna başlar ve bu sırada sürekli olarak ağlarlar.

5. Köpekler

dog

Köpeklerin ne kadar sadık olduklarına şahit olmuşsunuzdur. Buna dünya genelinde birçok örnek verilebilir. Özellikle sahiplerinden ayrılan bazı köpekler yemek yemeden ve su içmeden ölümü beklerler. Ciddi travmalar yaşayan ve psikoloji bozulan köpeklerde dünya da bulunuyor.

6. Kuğular

Kuğu

Kuğularda tek eşliler dendir. Hayatlarında sadece bir eşleri olur. Eşleri öldüğünde de onlarda kalpleri kırık bir şekilde ölümü beklerler, birçoğu da intihar eder.

 

Bir önceki yazımız olan Tutmadığı İçin Şükretmemiz Gereken 5 Moda Akımı başlıklı makalemizde Fail, Moda ve Trend hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.