Erkek Arkadaşınızı Kıskançlıktan Çıldırtmak İçin 8 Öneri

Saç Bantlarıyla Harikalar Yaratın

Zarif, Modern Gelinlik Modelleri

Çocuğun Cinsel Tacize Uğradığı Nasıl Anlaşılır?

Kolon Kanseri Nedir?

Sağlık Ekim 20, 2015
199 Okunma

Ailesinde kolon kanseri olan insanlarda kansere yakalanma riski normalden daha yüksektir. Bununla birlikte önceden meme ve yumurtalık kanserini geçirmiş insanlarda ve ailelerinde kolon kanseri sıklığı daha çoktur. Kolon kanserinde hastanın beslenmesi oldukça ciddi bir yere sahiptir. Özellikle batı tipi diyet kanser olasılığını arttırır. Kolon kanseri kalın bağırsakta oluşan sağlıklı kişilerde de bir anda oluşabilecek bir kanser türüdür.
Kolon kanseri oluşumunda hayvansal yağların fazla tüketiminin etkili olduğu araştırmalar sonucu saptanmıştır. Bunun yanında bazı kimyasal maddeler kanser nedenleri arasındadır. Fabrikalar da çalışanlarda kolon kanseri görülmesi kimyasal maddelerin etkisini ortaya koymaktadır.

Kolon Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Kolon Kanseri
Kolon, sindirim sisteminin ince bağırsaktan sonra gelen kalın bağırsağa verilen isimdir. Özellikle batılı ülkelerde çok karşılaşılan kolon kanseri çok yoğun biçimde görüldüğünden, büyük bir ciddiyete sahiptir. Bu kanser türü erkekler de kadınlara göre daha fazla görülen bir türdür. Bu kanserin görülme sıklığı sağlık taraması yapılan bireyler de karşılaşılan kanser türüne göre bakımından ilk üçte yer alır. Kolon kanseri nedenleri hala günümüzde de tam olarak net bir yorum getirilemiyor fakat ancak oluşumunda etkili olan bazı çevresel ve irsi nedenler yatmaktadır. Genetik faktörler bu hususta son derece büyük bir önem kazanmaktadır.

Kolon Kanseri Nasıl Teşhis Edilir?

Kolonkanseri belirtileri
Bunun yanında kabızlık, ishal, kilo kaybı gibi belirtiler oluşabilir. Kullanılan ilaçlara karşın kabızlık devam edebilir. İlk evrede bağırsak fazla daralmadığı için ve belirtiler bağırsak kanseri teşhisi koymak için yeterli değildir. Ama hastada bu tip sağlık problemlerinin olması hastanın kesinlikle incelenmesini gerektirir. Kolon kanseri tedavisi için mutlaka erken teşhis ön plana çıkmaktadır.

Kolon Kanseri Belirtileri

Kolon kanseri tedavisi

Böylece herhangi bir hastalık varsa erken teşhis konmuş olur ve hastaların geleceği açısından çok fazla önemli bir şeydir. Böyle bir durumda kolon kanseri tedavi edilemez bir duruma gelir ve daha da ilerlerse belirtiler ağırlaşır. Yorulmak, iştah kaybı ve kilo kaybı şeklinde oluşan belirtiler belirginleşir. Kolon kanseri belirtileri bu hastalık sırasında yemek yemek istemez. Sağlık problemi olarak ayrıca Kansızlık oluşur. Bağırsak neredeyse bütün bir şekilde kapanır. Kolon kanseri tedavisinde kitlesi biraz açılır ve bağırsak içeriği atılabilir.

Bir önceki yazımız olan Yara İzleri Nasıl Oluşur? Yara İzleri Nasıl Giderilir? Yara İzlerine Ne İyi Gelir? başlıklı makalemizde Yara İzleri Nasıl Giderilir, Yara İzleri Nasıl Oluşur ve Yara İzlerine Ne İyi Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dünyanın En Tehlikeli Extreme Sporları

Dünyanın En Tehlikeli Extreme Sporları

Kasım 15, 2015
1.364 Okunma
Pratik Makyaj Bilgileri

Pratik Makyaj Bilgileri

Eylül 28, 2016
111 Okunma
Türk Kahvesi Kaç Kaloridir?

Türk Kahvesi Kaç Kaloridir?

Ekim 5, 2015
512 Okunma
Kendi Topuzunu Kendin Yap

Kendi Topuzunu Kendin Yap

Ekim 8, 2015
587 Okunma
Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Gıdalar

Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Gıdalar

Haziran 24, 2016
104 Okunma
En Başarılı Randevu Kombinleri

En Başarılı Randevu Kombinleri

Haziran 22, 2016
293 Okunma
Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Ekim 7, 2015
565 Okunma