Yeni Tasarım Modern Kitaplık Modelleri

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Erkekler Aslında Ne Der?

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Sabahları Daha Erken Kalkmak İçin İpuçları

Sağlık, YAŞAM Eylül 17, 2016
156 Okunma

Basit bir durummuş gibi görünse de, uyku düzeni kazanılması en zor alışkanlıklardan bir tanesidir. Bundan dolayıdır ki, birçok birey uykusunu alamamaktan ya da uyku düzeninin bozukluğundan dolayı doktor tedavisine başvurmaktadırlar. Bu yöntem her ne kadar etkiliyse de, çözüm de sorun da tamamen sizlerdedir. Eğer erken kalmak istiyorsanız şu maddeleri hayatınızda uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak neden erken kalkmak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer bir amacınız olursa, erken uyanma problemine daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.
  • Yatma vakitlerine yaklaşıldığı zaman uyarıcı olan içecek ve besinlerden uzak durmalısınız. Bu uyarıcılardan en çok kullanılanlar ise alkol ya da kafein içerikli ürünlerdir. Bu yiyecek ve içecekler uyarıcı etkilerinden dolayı sizin uyku saatinizi geciktirecek ve bundan dolayı da erken uyanmanızı engelleyici bir etki yaratacaktır.
  • Yarına yönelik her zaman planlı olmalısınız. Yapacağınız bu planlara uymak sizi motive edeceğinden dolayı, her gününüzü bir amaç doğrultusunda şekillendirmelisiniz.
  • Biraz daha gerçekçi olmak gerekirse erken uyanmak için erken uyumanız ve uykunuzu almanız gerekmektedir. Hangi saatte yatarsam yatayım alarm kurarak ya da başkalarının beni uyandırmasını isteyerek erken uyanabilirim diye düşünmeyin. Çünkü uykunuzu alamadığınız zamanlarda, gün içerisinde gergin bir kişiliğe sahip olursunuz.
  • Eğer çalar saat kullanıyorsanız, çalar saatinizi yatağınızın baş ucuna değil de biraz daha uzağa koymalısınız.
  • Eğer erken uyanmak sizin için çok önemliyse, bunu alışkanlık haline getirin ve hayatınızın her evresinde erken uyanın. Kendinizdeki değişimi farketmeye başladığınızda ise, erken kalkmanın sizlere neler kazandırdığını düşünün.

Zor olsa da imkansız olmayan erken uyanmak için, bu tavsiyelere uymanızın öncesinde kendinizin kararlı olması gerekmektedir. Ben yapabilirim dedikten sonra, başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Erken uyandığınız dönemlerde, gün içerisinde daha çok işlem yapabildiğinizi ve kendinize de daha fazla vakit ayırabiliyor olmanız, sizleri motive edecek diğer bir durumdur. Bundan dolayı yazmaktan ve düşünmekten asla geri kalmayın. Yaşantınızın şimdiki dönemini ve önceki dönemini sürekli olarak kıyaslayarak, kendinizi hedeflerinize ulaşabilmek adına daha güçlü bir kişiliğe sokabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Daha İnce Görünmenizi Sağlayacak Öneriler başlıklı makalemizde ince görünmek istiyorum, ince görüntü ve zayıf görünme önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.