Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin Neler Yapmalıyım?

Düğün Öncesinde Zayıflamak İçin Öneriler

Makyaja Yeni Başlarken Neler Almalıyız?

Ticarette Sınır Tanımayan İlginç ve Yaratıcı Kartvizitler

İstenmeyen Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur?

Cilt Bakımı, Sağlık Eylül 11, 2016
87 Okunma

En yaygın cilt rahatsızlıklarının başında gelen akne ve sivilceler, özellikle genç bireylerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Bir sabah uyandıklarında yüzlerinde gördükleri sivilce ile neye uğradıklarını şaşıran bireyler, sivilcelerden kurtulmak ve bir daha karşılaşmamak amacıyla birçok yöntem denemektedirler. Doktorlara giderek onların tavsiyesi ile kullanılan ilaç içeriğindeki kremlerin yanı sıra doğal yöntemlerden de faydalanılmaktadır. Kişilerin deneyerek ya da televizyonlardaki birçok programda yapılan tavsiyeler ile kullandıkları bu yöntemler birçok kişinin kabusunu dindirmiştir. İşte bu yöntemler;

  • Sivilcelerden kurtulmanız en etkili yöntemlerinden birisi sayılan ve birçok ilacın yaptığı etkiyi doğal bir şekilde sağlayan yöntemimiz, deniz ya da havuza gitmektir. Suyun içerisinde bulunan klorun kısa bir süre içerisinde sivilcelerinizi yok ettiğini göreceksiniz. Havuzda alacağınız sonuçların yanı sıra, denizde bulunan tuzluluk miktarının sivilcelerinize daha iyi geldiğini yaşayarak görebileceksiniz.
  • Eğer acil bir toplantınız ya da randevunuz varsa ve yüzünüzdeki sivilceden dolayı gitmeye çekiniyorsanız, diş macunu sizlere yardımcı olabilir. Sivilcelerin üzerine küçük bir miktarda sürülen diş macununun, sivilcelerinizi çok kısa bir sürede kuruttuğunu göreceksiniz.
  • Doğal bir antioksidan olarak da bilinen sarımsak, her derde deva olarak adlandırılmış ve bunun da hakkını vermeye devam etmektedir. Sivilce ve akne tedavisi sırasında kullanılan birçok ilacın etken maddesinde de yer alan sarımsak, acil durumlarda yardımınıza koşmaya devam ediyor. Kabuğunu soyduğunuz sarımsağı, sivilce bulunan bölgenin üzerinde biraz gezdirdikten sonra, rahatladığınızı hissedeceksiniz.
  • Mevcut olan sivilcelerinizin çoğalmaması ve daha kötü bir görüntüye bürünmemesi için kesinlikle sivilcelerinizi sıkmamalısınız. Evinizde yapacağınız çok küçük bir yöntem olan buhar banyosu ile, cildinizi rahatlatabilir ve sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Buhar sayesinde cildinizde bulunan gözenekler açılacak ve sivilcelerinizden kurtulurken, cilt bakımınızı da yapmış olacaksınız.

 

Evlerde basit bir şekilde uygulayacağınız bu yöntemler, doktorlar tarafından tavsiye edilmeyen fakat deneyen kişilerce net bir şekilde fayda sağlanmış yöntemlerdir. Eğer sizler cilt bakımınız için gerekli özeni gösterdiğiniz kadar cilt temizliğinize de gösteriyorsanız, hiçbir yöntemi denemeden hayatınızın hiçbir anında sivilce ya da akne problemi yaşamayacaksınızdır.

Bir önceki yazımız olan Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin Neler Yapmalıyım? başlıklı makalemizde bakımlı el, el bakımı ve güzel el hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Önemli Makyaj Hataları Nelerdir?

Eylül 26, 2016
112 Okunma
Türk Kahvesi Kaç Kaloridir?

Türk Kahvesi Kaç Kaloridir?

Ekim 5, 2015
512 Okunma
2016 Gelinlik Modelleri

2016 Gelinlik Modelleri

Ekim 6, 2015
290 Okunma
Saç Bantlarıyla Harikalar Yaratın

Saç Bantlarıyla Harikalar Yaratın

Ekim 2, 2015
330 Okunma
Etli Tirit’le Sofralar Bir Başka..

Etli Tirit’le Sofralar Bir Başka..

Temmuz 1, 2016
153 Okunma