Takı ve Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır

Sakal Modasının Erkeklere Ne Kadar Yakıştığının 12 Kanıtı

Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yemeliyiz?

Gelin Arabasi Trend Yazi Fikirleri 2016

Yara İzleri Nasıl Oluşur? Yara İzleri Nasıl Giderilir? Yara İzlerine Ne İyi Gelir?

Sağlık Ekim 16, 2015
391 Okunma

Yara İzleri Nasıl Oluşur?

Yara izi nasıl oluşur

Yara izi keskin bir şey ile veya bir vuruş darbeleri ile oluşan derin kesikler sonucunda meydana gelen izlerdir. Bu izler bazı rahatsızlıklardan da oluşabilir ve ya dikkatsizlik sonucunda yanık izi, kesik izi veya darbe izi gibi birçok iz oluşabilir. Bu izler kalıcı olduğu gibi belli başlı tedavi yöntemleri de vardır. Sizin için en doğru şekilde daha kötü bir sağlık problemi yaratmayacak şekilde tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yapılan birçok cerrahi operasyon sonucun da bazılarının kesinlikle izi kalmadığı söylenir. Bu bilgi kesinlikle yanlıştır. Ne kadar içten dikiş atılsa da eriyen ip kullanılsa da kesik olan yer ya da kesme işlemi yapılan yerde az da olsa yara izi kalmaktadır. Bu sebeplerden dolayı mümkünse kesme işlemi yapılmadan müdahale etmek daha kısa çözüm yoludur. Ya da kesi işlemi zorunluysa kısa bir kesim yapılarak daha rahat giderilmesi sağlanabilir.

Yara İzleri Nasıl Giderilir?

yara izi nasıl giderilir

Yara izlerinin geçmesi için ilk yapılacak işlem doğal yollardan yara izini geçirmektir. Sizin için en doğru tedavileri doğal yollardan uygulayarak yara izlerinizi tedavi edebilirsiniz.  Yara izlerine limon tedavisi fayda göstermektedir. Limon da bulunana ağartıcı özellikten dolayı yaranın rengi açık gözükür ve yara izlerinin görünümü de bu sayede azalır. Bu tedavi doğal yöntemlerden bir tanesidir. Yara izinin bulunduğu yeri daha rahat geçmesi için temizlemeniz gerekir. Sonra bir çay kaşığı limon suyunu pamuğa döküp, yara izinin bulunduğu bölgeye sürebilirsiniz. Bu işlemi günde 10 dakika yapmanızın faydasını görürsünüz.

Yara İzlerine Ne İyi Gelir?

Salatalık Kremi

Yara izlerine doğal tedavi olarak bakıldığın da birçok besinin iyi geldiğini görebilirsiniz. Bunlar;
– Bal tedavisi
– Soğan tedavisi
– Salatalık kremi tedavisi
– Zeytinyağı tedavisi

Yara İzi Kalıcı Mıdır?

yara izi kalıcımıdır

Bulunan yara izine göre kalıcı ya da kalıcı olmayacağını gözlemlenebilir. Yara izi oranlara bakıldığın da eğer yüksek bir oranda bir iz varsa, 10 da 1 dahi olsa iz kalma olasılığı görülebilir. Sadece besin tedavisi dışında yara izi için lazer tedavisi de uygulanabilir, kesin çözüm olmasa da bulunan yara izinden kurtulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Türk Kahvesi Kaç Kaloridir? başlıklı makalemizde kahve, kahve kalorileri ve türk kahvesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Ekim 7, 2015
565 Okunma
Gaziantep Katmer Tatlısı Tarifi

Gaziantep Katmer Tatlısı Tarifi

Eylül 25, 2016
267 Okunma
Hatay Usulü Tepside Et

Hatay Usulü Tepside Et

Haziran 28, 2016
536 Okunma
Ne Kadar Havalısın?

Ne Kadar Havalısın?

Ekim 17, 2015
984 Okunma
İş Yerinde Nasıl Giyinmeliyim?

İş Yerinde Nasıl Giyinmeliyim?

Eylül 9, 2016
92 Okunma